Haridustehnoloogi roll ja töö

Minu mõtted haridustehnoloogi töö ja rolliga.

  • Mida tähendab HT ja tehnoloogi roll teie jaoks – kuidas toetate inimesi soeses taristuga;

Haridustehnoloog on pigem inimene, kes tuleb nõu ja jõuga appi kui õpetajal endal enam ei ole teadmist, et mida võiks teha või kuidas toimida. Ta on samuti asutuses inimene, kes tegeleb õpetajate koolitamisega, kui tuleb asutusse mingi uus seade või programm, millega ei oska kohe midagi peale hakata. Vajadusel koostab vastavaid juhendeid ja materjale mida õpetajad saaksid kasutada oma töös. Samuti otsib ta ise uusi võimalusi ja viise, kuidas tehnoloogiat tõhusamalt rakendada, et asjad ei seisaks niisama nurgas. Kindlasti on ta ka motivaator, et isegi need kõige tehnika ja uuenduste vastu tõrkuvad inimesed vähemalt oleksid nõus proovima ning katsetama.

Taristuga seoses on võimalik korraldada õpetajatele koolitusi, et neil tekiks kindlus ning oskus asutuses oleva taristuga ümberkäia. Õpetajatel ja ka lastel tekivad jooksvad probleemid seoses erinevate vahenditega, siis on vaja kindlaks määrata, et milles on viga ning kui see on selline, mida saab kõrvaldada ise siis tuleb seda ka õpetajatele näidata.

  • Teie suurim edu-elamus oma töös seoses haridustehnoloogiaga ja taristuga;

Mul on selles vallas veel vähe kogemusi. Minu jaoks on edu elamus igakord, kui ma olen saanud tehnoloogiat nii rakendada, et midagi ei tõrgu. Eriti kipub see nii minema, kui teha mingit koolitust õpetajatele või siis rühmas mängida lastega vastavaid IKT-põhiseid mänge. Viimane edu-elamus oli siis, kui ma väikese grupi õpetajatega tegin animatsiooni. Minule meeldis see, et nad olid ise huvitatud sellest ja andsid häid mõtteid.

  • Teie suurim väljakutse HT rollis – taristu valdkonnas

Suurmaks välja kutseks on võib olla õpetajate motiveerimine, et nad arvutit lihtsalt ei kasutaks ainult oma dokumentatsiooni tegemiseks või siis vahel lastele videode näitamiseks. Samuti see, et nad hakkaksid erinevaid olemasolevaid seadmeid kasutama. Lastega seoses on nende õpetamine, kuidas näiteks kasutada hiirt ja klaviatuuri.

16203260320_3b7bc32962_b

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s