Pelgulinna Gümnaasiumi külastus

Esimesena oli meil võimalus külastada Pelgulinna Gümnaasiumi ning õppejõu Birgy’ga.

Alustaks kohe siis sellega, millised mõtted ma külastusest kaasa võtsin.

 • Tore oli see, et laste vabaaeg oli samuti sisustatud vahetunnis. Näiteks said nad keksu hüpata, oma käete siruulatust mõõta jne.
 • Mõte, et koolis pole tunnikella on huvitav ja kindlasti paneb see õpilasi ise rohkem kella vaatama.
 • Lasteaias meil ei ole eraldi ruumi, kus poisid käiksid puutööd tegemas või saviklassi aga kui ma juhtun sattuma sellisesse siis tean, et sinna ruumidesse ei ole mõtet arvutit panna. Need lähevad tolmu täis. Muidugi oleneb see õpetajast, kes seda ruumi kasutab, kui tal on tahtmist oma vahendit ise puhastada.
 • Lisaks nägime erinevaid vahendeid. Endale sealt võiks lasteaeda hankida BeeBot, Ozobot, LittleBits ja Edison’i.
  • BeeBotiga tekkis mul mõte lastega harjutada arvutamist, vastavate ruutude peale kirjutada numbrid 1-5 ja lasta robotil liikuda erinevatele ruutudele. Sinna kuhu ta seisma jääb on üks number ja kuhu teisel korral teine number. Samuti saab nii tähti õpetada või lasta lastel ruutudel olevate piltide järgi jutukesi teha.
  • Ozobotidega saab õpetada geomeetrilisi kujundeid, lastes lastel endal vastavad kujundid joonistada ja panna siis robotid nende peal liikuma.
  • LittleBits sobib koolieelsele rühmale, et näiteks näidata seda, kuidas vool meie majadesse jõuab ja palju on võimalik ühte vooluringi asju ühendada, et nad kõik veel töötaksid.
  • Edisoni robotitega saaks korralda üle lasteaia võistlusi näiteks vanuses 4-7. Rühmal igal ühel on oma robot, mida nad on siis vastavalt seadistanud ning saavad siis üksteist ringist välja lükata.
 • Uue rakendusena võtsin kasutusele Camscanneri, mis on kasulik siis, kui leian minig vahva luuletuse või jutu aga tervet raamatut selleks rühma kaasa ei taha võtta.

Mõtteid mida võiks veel kooli lisada.

 • Minul endal tekkis mõtte QR-koodidega, et vahetunnis korraldada näiteks aarete jahti või siis orienteerumist. Võib lisada ka mõistatusi ja vanasõnu näiteks seoses emakeelepäevaga.

Endale jäi kogu loengust sisse igati positiivne ning hea tunne tunne. Kindlasti läheks järgmisel korral samuti külla, kui selleks tekib võimalus.

16420368036_a18602cca6

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s