Oma lasteaia taristu kirjeldus

Tulin siia majja tööle alles selle aasta augustist ja väga ei ole jõudnud tutvuda oma maja võimalustega. Võiks öelda, et meie maja on suhteliselt hästi varustatud . Juba see, et igas rühmas on korralik arvuti ja sinna juurde kuuluvad kõlarid on plussiks, et saab tegevusi läbi viia omas rühmas ja ei ole vaja hakata kohe vastavasse kohta minema. Nimelt on majas ka interaktiivne tahvel, mis on ülespandud selleks mõeldud ruumi, kus siis rühmad saavad käia vajadusel oma tegevusi läbiviimas. Selleks on vaja siiski broneerimis lehele kirja panna see, et mis päeval tahetakse ruumi kasutada ja rühma nimi.

Eraldi on samuti lasteaial oma projektor, mida on võimalik rühmaruumis kasutada. Vajadusel on võimalik võtta ka lasteaia oma fotokaamerat ja statiivi, kuigi enamus õpetajatel on nutitelefonid ja sageli tehakse pilte nendega. Veel on lasteaial omad ozobotid, mille lasteaia rühm sai HITSA konkursil eduka osalemise eest.

Lasteaial on hea interneti ühendus, paraku on see ainult kaabliga. Ma ise loodan, et tulevikus pannakse meile majja ka WiFi seadmed, sest sellest tunnen praegu puudust. Arvan, et saaksin oma tegevusi huvitavamaks teha, kui saaksin kasutada erinevaid nutiseadmeid ilma, et ma peaks oma telefoni andmemahtu kasutama. Samuti võiks majal olla paar tahvelarvutit, sest on huvitavaid mänge ja rakendusi, mida saaks lõimida õppe- ja kasvatustegevustesse.

Majas enamus inimesi oskab ja teab, kuidas arvutit kasutatakse. Õpetajaid kasutavad seda siiski nädalaplaanide ja puudujate märkimiseks. Mõned kasutavad google drivet, et oma nädalaplaane paarilisega kokku panna. Osa õpetajaid kasutavad arvutit ka tegevuste läbiviimisel ja ideede otsimiseks. Omavahel suhtlemiseks kasutavad rühma õpetajad ka Facebooki. Olen ise mõelnud sinna luua grupp oma maja õpetajate jaoks aga paraku on see jäänudki praegu selliseks uit mõtteks.

Maja kus töötan on igati tavaline lasteaed oma murede ja rõõmudega.  On palju mis on hästi aga samas on ka arenguruumi.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s