Arutelu

Järgmisena tuli arutleda teemal et:

  • Mis juhtub siis kui kooli/asutusse satub uus tehnika, kuidas kompetentse edastatakse ühelt inimeselt teisele? Ehk kuidas kõik kolleegid saavad teada kuidas vidin töötab ja milleks see neile kasulik on jne.

Kui see uus vidin lasteaeda jõuab siis peab see olema, midagi mida on väga vaja. Mina kui haridustehnoloog peaks siis neile korraldama koolituse. Uurima üldse, et paljud õpetajad on huvitatud ise teistele näiteks tutvustama seda uut vidinat, kui ma ise olen neile asja selgeks teinud. Alustaks nende huvilistega alguses ja räägiks olulised asjad, millele tähelepanu pöörta ära. Siis annaks neile katsetada omas rühmas, et teeksid nö reklaami. Siis äkki tekib teistel rohkem huvi ja tekib motivatsioon ise rohkem uurida ja õppida.

Mida võib teha on näitkes töötuba selle vidina tutvustamiseks hiljem, kui mul on omad inimesed, kes juba seda teavad ja on katsetanud. Saab neid õpetajaid tööle rakendada, et nad kolleegidele puust ja punaseks kõik ette teeks. Iga inimese tase on erinev ja see kuidas nad asjadest aru saavad on samuti erinev, seega on hea kui on rohkem inimesi, kes seletavad ja oskavad ka välja tuua erinevaid probleeme, mis võivad tekkida.

Kõigepealt õpetajad ise katsetavad ja uurivad, millega on tegu ja mida võiks selle uue vidinaga peale hakata ning alles siis tuleks näidata seda materjali, mis juba on olemas. Võib olla nii saab asi paremini selgeks ja ei hakata kohe toimima, etteantud juhiste järgi ja õpetajad hakkavad rakendama oma loovust.

Arvan, et sellist töötuba tuleks vähemasti korraldada kaks korda, sest õpetajate tööajad on erinevad ja kui eesmärk on see, et kõik saaks teada uuest asjast ja saaks aru ka sellest, miks see kasulik on siis kindlasti ei saa ühe korraga hakkama.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s