E-keskkonnad

Milline on teie pakutav portfolio: millised on teie või kooli/asutuse valikud e-keskkondade osas?

Minu lasteaias ei ole praegu kasutusel näiteks e-lasteaeda või muud sarnast keskkonda.  Küll aga kasutakse erinevaid blogisid näitkes WordPressi ja Blogspoti. Samuti on kasutatud ka Learingappsi keskkonda, mängude koostamisel. Tean, et paljud õpetajad kasutavad omavahel suhtlemiseks Facebooki ning samuti otsitakse sealt ideesid ning kuulutakse vastavatesse gruppidesse, et siis saada uusi ideid ja uudiseid hariduse valdkonnas. Populaarne on ka Pinteresti keskkond, mida uuritakse, et leida huvitavaid mõtteid tegevusteks.

Mis on õnnestunud e-keskkondade valikul ja koolitustes ja mis ei ole?

Ma võin rääkida ainult oma kogemusest, kui tutvustasin õpetajatele esitluse loomise keskkonda emaze, see ei olnud liiga keeruline ega rakseksti arusaadav ja õpetajad hakkasid peale minu üldisemaid näpunäiteid ise juba proovima ja katsetama. Praegu mul see informatsioon puudub, et kas nad ka sellega edasi on tegelenud või mitte. Siis tutvustasin neile ka pinteresti keskkonda, sest paljudele õpetajatele oli see tol hetkel tundmatu keskkond. Tean, et paljud seda ka nüüdseks kasutavad. Kõige raskem võib olla on koolitusel õpetajate motivatsiooni üleval hoidmine, sest kui keskkond osutub liiga rakseks antakse ruttu alla või lükatakse kogu e-keskkonnas toimetamine teise õpetaja kaela, kes seda oskab ja teab.

Kas e-keskkondade kasutamist üldse analüüsitakse ja sellest e-õppe võimalusest õpitakse?

Kui ma ise olen mingi keskkonna endale valinud siis esiteks ma vaatan sellise pilguga, et kas minu kolleegid üldse on võimelised selles toimetama. Kui see on liiga keeruline siis mina seda neile soovitama ei hakka. Kuid üldiselt need keskkonnad, mida kastuatakse siis osatkase välja tuua need aspektid, mis on nende endi töös vajalikud ja mida nad kasutavad laste õpetamisel ja enese täiendamisel. Tegelikult õpime igast keskkonnast midagi kas tahtlikult või siis tahtmatult.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s