Teine postitus: Sisupakettide koostamise vahendid

See kordne teema on sisupaketid ja nende koostamise võimalused. Sisupakettide koostamise vahenditeks võivad olla:

  • Ekraanisalvestiste koostamise vahendid
  • e-raamatud
  • Õppematerjalide koostamise keskkonnad
  • Interaktiivse tahvli õppematerjalide koostamise vahendid
  • Testide koostamise vahendid

Sisupaketid võimaldavad kogu õpiobjekti sisu eksportida erinevatesse keskkondadesse. Õppematerjalide standardina salvestatakse kogu sisu SCROM (Sharable Content Object Reference Model) objektina ja siis on seda võimalik eksportida sellistesse keskkondadesse nagu Moodle või sarnased. SCROM on kindala struktuuriga ZIP fail kuhu on paigutatud kõik objektis sisalduvad elemendid.

Mina siis katstasin ühte sisupakti loomise vahendit, milleks oli Xerte Online Toolkits. Õppejõud oli kõik vajalikud toimingud ära teinud ja siis oli lihtne seda lihtsalt kasutama hakata. Varemalt olin natuke kokku puutunud eXe Learning programmiga aga seda vaid põgusalt ühes loengus.

Vaatasin üle videod, mis seoses selle keskkonnaga oli õppejõu poolt meile jagatud. Peale video vaatamist oli juba lihtsam alustada ja seda ma ka tegin. Mulle endale meeldib rohkem ise alguses katsetada ja siis kui jään hätta vaatan videosid juurde.

Keskkond ise oli lihtne ja arusaadav. Selles on väga palju võimalusi materjalide lisamiseks ja tegemiseks. Mulle meenutas see natuke Powerpoint esitlusprogrammi alguses. Selles keskkonnas on väga palju erinevaid võimalusi. Isegi saab luua teste ja mänge. Võimalik teha ka narratiiv mängu erinevate valikutega. Hea ja lihtne kasutada ei ole vaja väga palju teadmisi ainult inglise keele oskust. Üks asi mis mulle selle juures ei meeldinud oli see, et lisatud piltidel ei olnud võimalik suurust muuta. Vähemasti mina ei osanud menüü ribal sellist võimalust leida. Videol oli võimalik suurust kenasti muuta ja seda ma ka tegin. Igatahes oli see keskkond palju lihtsam kasutada kui mõnda muud, millega olen kokku puutunud. Ja ma arvan, et kasutaksin seda edaspidigi, kui on vaja mingeid sisupakette toota.

Jään järgmisi ülesandeid ootama!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s