Kolmas postitus: Veeb 2.0 vahendid digitaalse õppevara koostamiseks

Seekordne postitus on Veb.2 vahendite kohta. Need vahendid lasevad kasutajal vastavat sisu luua ja seda teistega jagada. Veb.2 vahendeid on võimalik kasutada samuti õppematerjalide loomisel. Lisaks sellele on võimalik neid omavahel siduda, lisades linke, kasutades RSS voogusid, vistuatmist, jne. Lisaks WordPressile olen kasutanud Weeblit, kuigi see mulle endale väga ei meeldinud, millegi pärast ei olnud see nii käepärane ja arusaadav nagu WordPress. Estilusi olen loonud Pretziga, lisaks olen veel kasutanud erinevaid keskkondi või vähemasti nendega tutvust teinud, et oleks mingisugune ettekujutus.

Keskkond mis mulle endale meeldib ja mida ma olen ka õpetajatele omas lasteaias tutvustanud on Emaze. Kui ma ise selle eelmisel aastal enda jaoks avastasin siis oli selles keskkonnas võimalik luua ainult esitlusi. Nüüd on lisaks sellele võimalik teha visuaalseid jutukesi, mänge, e-kaarte ja mini veebilehti. Need on põhimõtteliselt esitlused aga suurem töö on keskkonna enda poolt ära tehtud. Emaze ise on lihtne ja pakub samuti juhiseid ja näidiseid, kuidas võiks mõnda vahendit kasutada.

Keskkonda tuleb luua kasutaja, seda saab teha e-posti või siis Facebook’i kontot kasutades. Lisaks sellele saab muuta juba valmisolevaid Powerpoint esitlusi Emaze keskkonnas huvitavamaks.

Mis ma märkasin oli see, et paljud võimalused on selles keskkonas ära kadunud või muutunud tasuliseks nii nagu juhtub mõningate keskkondadega.

Tegin ühe proovi siia, et visuaalselt tutvustada seda keskkonda.

Tutvustasin seda, sest seda ei olnud õppejõu nimekirjas.

Lõppu veel üks väike asi.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s