Neljas teema: digitaalne õppevara nutiseadmetele

See kordes postituses katsetasin rakendust Aurasma. Mind ennast huvitavad liitreaalsusega seonduvad rakenduse ja see paistis neist olevat kõige põnevam. Lugesin ka õpetajate kommentaare, kes seda varem on kasutanud ja neile see meeldis.

Aurasmat on võimalik laadia alla nutiseadmetele ja seal siis kogu materjal kokk panna. Seal on võimalik näha ka juba tehtud materjali ning seda ka ise luua. Ma ise katsetasin rakenduses endas olevate piltide ja animatsioonidega. Aurasma töötab sellisel põhimõttel, et valitakse kõigepealt üks nö kinnituse koht, mille peale see pilt, video või muu aktiveerub. Rakenduse saab alla laadida, kas Play poest või siis App store’st. Ma täpselt ei tea, kuidas ta applite peal võiks toimida, sest mul endal on android ja katsetasin sellega. Järgnevalt tuleb luua rakenduses endale konot, mille saab luua e-maili kasutades.

aurasma-studio-57021790

Aurasma puhul on võimalik kasutada mobiilstet rakendust ja samas ka veebipõhist keskkonda. Mobiilse rakenduse puhul on võimalik oma tehtud tööd Aurasmas kasutda ainult enda seadmes aga veebipõhist on võimalik teistega jagada. Proovisin mõlemat moodi, mugavam oli kasutada nutiseadmetele mõeldud rakendust, sest korraga sai teha pildi ja seda põhjana kasutada, mis käivitab siis vastava sisu. Veebipõhisel oli vaja enne pildistada, see pilt keskkonda laadida ja sinna siis lisada see, mis peaks juhtuma, kui Aurasmat kasutada. Luua vaadeldavat materjali saab luua mõlemat moodi aga see kuidas ta päriselt käivitub ja välja näeb on võimalik vaadelda läbi nutiseadmele mõeldud rakenduse.

Meeles tuleb pidada seda, et aurasmad mis rakenduses luuakse ei ole kättesaadavad veebipõhisel kasutaja kontol, sest millegi pärast ei ole nutiseadmes ja veebiskasutatavad kontod omavahel sünkroniseeritud. Aurad on piiramatu mahuga, mis võimaldab ühe konto alla luua nii palju sisu, kui on soovi. Võimalik on ka teiste loodut katsetada ja vaadata. Mõni neist oli väga lihtne näiteks keeig oli teinud lennukite kohta kataloogi. Lisatud oli pilt ja Aurasma rakendust kasutades tuli pildile informatsioon selle masina kohta. Lihtne aga samas huvitavam kui raamatust lihtsalt vaadata ja sinna juurde lugeda.

Siin on ka väike tutvustav video, kuidas Aurasmat kaustada.

Õpetajana saan näiteks kaustada seda mõne lasteaias oleva raamatu peal. Näiteks Jänku Jussi raamat robootikast või millestki muust, kus ma aktiveerin video sama teema kohta kaanepildi abil. Veel näen selle kasutamise võimalust näiteks bioloogias, kus õpikus oleva pildi peale aktiveerub video sellest, kuidas näiteks taim kasvab jne. Rühmaruumi saab samuti tuua dinosaurused, planeedid, multikategelased jne. Praegusel hetkel meil endal lasteaias selliseid võimalusi veel ei ole aga kindlasti on see tuleviku mõttes hea viis muuta õppimine huvitavamaks.

Kindlasti on see rakendus huvitav katsetamiseks ja proovimiseks. Mina oma praegusi katsetusi avalikuks ei teinud aga see võimalus on seal olemas.

Huvitavaid katsetusi!

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s