Uurimistöö pealkiri, probleem, eesmärk ja küsimused

Pealkiri

6-7 aastste laste matemaatiliste oskuste arendamine läbi ScratchJn ’ri

Varajastest east saadik puutuvad lapsed kokku tehnoloogiaga ja see tõttu on oluline hakata neile õpetama kasutamiseks vajaminevaid oskusi. Läbi programmeerimise on võimalik matemaatilisi oskusi arendada ja samas ka tutvustada seda, mis on programmeerimine ning tekitada selle vastu huvi. IT valdkond pidevalt areneb ja järjest rohkem on vaja oskuslikke programmeerijaid. Nagu selgus 2013 aastal Euroopas läbiviidud uurimuses, et tegelikult on puudu oskuslikest programmeerijatest ja samuti on vähe teistes IT valdkondades töötavatest inimestest. Siit tulenevalt on probleemiks kvalifitseeritud tööjõu puudus IT valdkonnas. Nii nagu selgus Tartu ülikooli poolt koostatud 2015 aasta raportis, et programmeerimise vastu tekkis uurimuses osalejatel huvi siis, kui nad said ise arvutiga midagi huvitavat teha. Siis tuleks sellega alustada juba varajases lapsepõlves, et tulevikus oleks vastavad professionaalid olemas. Programmeerimisel on olulised samuti matemaatilised oskused ja loogiline mõtlemine, mida on vaja samuti lastes arendada.

Eesmärk: Läbi ScratchJn’i tutvustada programmeerimist ja tekitada läbi erinevate tegevuste lastes rohkem huvi selle valdkonna vastu ning arendada laste matemaatilist mõtlemist läbi programmeerimise.

 

Küsimused:

Kuidas läbi ScratchJn’i on võimalik arendada matemaatilist mõtlemist?

Milliseid visuaalseid programmeerimise tegevusi tuleks läbi viia, et lastes tekiks huvi selle valdkonna vastu?

Kuidas lõimida ScratchJn’i lasteaia õppe- ja kasvatusvaldkondadesse?

Kuidas viia programmeerimine lasteaeda?

 

Uurimuse tarbeks ma mõtlesin koostada tegevuskavad, kus ma kasutaksin ScratchJn lasteaia viimase rühmaga. Mõtlesin et huvitav oleks endal võrrelda, et kui ScrtachJn on lõimitud tegevusse ja samas proovida programmeerimist toimiva ringina. Millisel juhul on tulemused paremad ja kas tulevikus on programmeerimisel lasteaias tulevikku.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s