I nädala eneseanalüüs

Ma otsustasin teha osa praktikast oma töökohal ja osa Tartu ülikoolis. Sellel nädalal sain kätte Tartu Ülikoolist materjalid, mida kasutatakse e-õpiku loomisel. Sain hakata õpetajate tehtud märkmeid ja tegevuskavasid analüüsima. Samas tegime õppealajuhataga plaanid järgmiseks nädalaks, et korraldada õpetajatele koolitus ja veel üle rääkida, mis seadmed meil olemas on ja kuidas neid kasutada. Sellel õppeaastal tuli juurde uusi õpetajaid, kes ei ole veel kõiki vahendeid näinud ja katsuda saanud.

Leppisin projekti ühe eestvedajaga kokku, et mis minu ülesanded täpsemalt on ja millised on tähtajad. Esimesena hakkasin analüüsima minuga jagatud tegevuskavasid. Vaatasin nende üldist vormi ja tegevusi, mis sinna oli kirja pandud. Tegemist on I klassile mõeldud digikunst õpetamise tegevuskavadega. Analüüsisin erinevaid vahendeid ja programme, mida õpetajad olid tegevuskavadesse kirjutanud ning arutlesin, et kas need on sobilikud I klassi õpilastele. Enne seda lugesin Põhikooli riikliku õppekava, et saada täpsemalt teada, mis tegevuskavas kirjas peab olema ja millised on eesmärgid. Ma ei ole ise nii väga tuttav sellega, kuidas I klassi lapsed õpivad. See tekitab mulle natuke muret. Tegemist on pikaajalisema projektiga, et see ei ole ainult ühe nädala töö.

Lugedes õpetajate poolt üles pandud kavasid nägin, et tegelikult olen ise neid vahendeid kasutanud ja teadsin millega on tegu. Paljud tegevused, mida õpetajad kirjeldasid olid praktiliselt samad, mida saab teha ka lasteaias ainult, et programmid olid teised. See tuli mulle natuke üllatusena, sest arvasin, et koolis on koolis on asjad natuke teistmoodi.

Nüüd on vaja mul kokku saada kogu meestkonnaga, kes on projekti taga (õpetajad ja eestvedajad). Siis on mul lihtsam arutleda teemade üle näost näkku, mõista õpetajate nägemust kogu tegevuskavade kohta. Üldselt tahaks kogu projektiga ilusti lõpuni kaasas olla, et arusaada, kuidas ühe e-õpiku loomine käib ja milliseid samme on vaja selleks astuda.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s