Vaatluspraktika

Tegin oma vaatluspraktika Kalli-Kalli lasteaias. Valisin selle, sest olen varem kuulnud väga head tagasisidet selle lasteaia kohta ja teadsin, et neil on vahendid, mida õpetajad kasutavad.

Lasteaias on haridustehnoloogi töö kõike hõlmav, peab olema nii koolitaja, kui ka nõustaja. Viima läbi erinevaid projekte ja hoidma silma peal tehnoloogiaga seotud asjadel. Näiteks selles lasteaias oli olemas kohe lasteaeda sisse astudes ekraan, kuhu kuvati sellel hetkel õppeaasta eesmärgid ja samas ka erinevaid pilte. Haridustehnoloogi ülesanne oligi tegeleda sellega, et seal oleks pidevalt üleval uus info, kas siis teksi või piltide nöol. Tema korraldada on ka erinevad koolitused ja pakkuda välja uusi ideid, kuidas mingeid seadmeid õppe- ja kasvatustöös rakendada. Kuigi haridustehnoloog nentis, et tegelikult ei ole tal vaja seda enam väga teha, sest õpetajad on ise piisavalt pädevad ja saavad vajadusel hakkama. Haridusteholoogi ülesanne on ka teha kodulehel olevaid postitusi ja hoida sellel silma peal.

Teadsin, et neil on lasteaias kasutusel oma e-lasteaia süsteem, mida kasutatakse laste e-portfoolio piamiseks samas töötab see sarnaselt teiste e-süsteemidega. See on Eliisist erinev, mida teised lasteaiad kasutavad. Plus on neil kasutusel ka GoogleDrive, kuhu kogutakse kaustad laste piltide ja muu informatisooniga.

Lasteaias tehakse koolitusi ja kui kellelgi tekib mingi mure siis saab vajadusel pöörduda haridustehnoloogi poole.

Mida ma kogesin praktikakohas oli see, et sageli võib kogu lasteaia haldamine haridustehnoloogina võib olla raske. Kalli-Kalli näol on tegemist väikese lasteaiaga aga kui on lasteaias 12 või rohkem rühma see tähendab, et on rohkem töötajaid ja erinevaid muresid on rohkem. Iga lasteaed on erinev ja võimalused on neis erinevad. Näiteks Kalli-Kallis on tahvelarvutid, mida õpetajad laenutavad aga samas ei vaata keegi, milliseid rakendusi alla tõmmatakse ja kas seadmed uuendusi ka vajavad.

Ma olen ka varem teinud haridustehnoloogi paraktikaid ning tunnen ennast päris kindlalt selles rollis, mingil määral tegelen haridustehnoloogi ülesannetega ka praegu omas töökohas. Olen varem läbiviinud koolitusi õpetajatele ja aidanud neid erinevates tehnikaga seonduvates küsimustes või siis õpetanud neid personaalselt kasutama programme.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s