Praktika III nädal

Tavaliselt puutub haridustehnoloog kokku väiksemate muredega lasteaias näiteks, kui võetakse kasutusele uus keskkond, mis mõnele pedagoogile võib olla keeruline kastuada siis tuleks läheneda neile individuaalselt. Meie majas Eliisi kasutusele võtuga on mõned õpetajad siiani sellega natuke kimpus. Mulle endale meeldib personaalne nõustamine rohkem, siis saan õpetajale täpselt ära näidata kuidas midagi saab ja lasen tal ka märkmeid teha, et ta järgmine kord saab ise hakkama. Õpetajad ise tulevad ja küsivad samuti nõu ja on valmis tulema minu juurde lõuna ajal jättes õpetaja abi selleks ajaks rühma. Viimasel korral näitasin ühele õpetajale, kuidas oma töötunde Eliisi märkida. Seal oli probleemiks see, et süsteem ei salvestanud automaatselt ja tunde ta õpetajale ei kuvanud.

Praktika II nädalal tegin õpetajatele Google Keepi koolituse, kus siis kasutasin grupikoolitust ja rakendasin VOSKi põhimõtet. Selliste koolituste puhul on raske, sest iga üks saab erineval ajal koolitusel antud ülesannetega hakkama ja nende abistamine, kes nii kiired ei ole võtab samuti oma aja. Siis on tähelepanu jagamine suhteliselt raske. Hiljem on ikkagi nii, et tuleb teha veel individuaalne nõustamine.

Olen teinud ka nõustamist mitte just e-maili teel vaid kasutades selleks Facebooki vestlust, sest see tundub olevat kiirem ja saan saata kas ekraani pilte või linke sellele õpetajale, kes just on mures, et kas mingi programm arvutis ei tööta nii nagu vaja või lihtsalt ei oska programmi kastuada. Viimane kord näitasin ekraanipiltide kaudu, kuidas Exelis arvutada kokku summat.

Ma olen teinud õpetajatele ka näidistegevusi näidates laste peal, kuidas mingeid vahendeid kasutada lastega või lastes õpetajel endil katsetada mingeid vahendeid. Õpetajatel tuleb tegevuse käigus häid mõtteid. Viimasel korral said õpetajad soovi korral katsetada ise Lego Education komplekte ja mõelda välja tegevusi nendega.

Võiks öelda, et need tegevused mis ma olen õpetajatega teinud on läinud asja ette. Kuigi mõnel korral olen ennast tundud ebakindlalt, sest mul ei ole endal olnud päriselt aimu kuidas, teatud asjad toimivad. Olen teinud ainult järeldusi selle põhjal, mis ma olen näinud ja ise juurde lugenud. Praktikas mõingad asjad ei toimi ning meetodid mis toimivad ühtede puhul ei pruugi rakenduda teiste puhul.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s