Praktika IV nädal

Me saime HITSA toetusel suvel lasteaeda Lego WeDo 2.0 ja praegusel hetkel ei ole keegi nendega veel midagi ette võtnud. Ma ise võtsin ühe kasti endale koju ja tegin läbi põhi juhendid, et kuidas robotit kokku panna ning samas vaatasin, kas sensorid töötavad või mitte. Ise ma väga kindel neid kasutama ei ole veel ja lastega on asi hoopis teine. See tõttu otsustasin minna koolitusele, kus kõik need asjad läbi räägitakse. Koolitus toimus reedel ja kestis terve päeva. Sain sealt uusi teadmisi, mida ma kavatsen ka rakendama hakata. Sain kindlust juurde ja sinna taha ka terminoloogiat ning teooriat.

Kõigepealt katsetan ära WeDo 2.0 omas rühmas ja siis vaatan, kas mul on piisavalt kindlust, et seda teistele õpetajatele näidata. Nii nagu koolitusel räägiti siis tavaliselt lapsed on taiplikumad, kui täiskasvanud. Ma tahan järgmine nädal proovida seda lastega, võtta kätte ja kastid ära sorteerida ning proovida mõne lapsega põhilised robotid kokku panna. Ma ei ole veel päris kindel, kui hästi lapsed sellega hakkama saavad aga vaja on katsetada. Igatahes olen ise kogu tegevuse juures nüüd tänu koolitusele kindlam.

Lasteaeda tulid ka praktikandid, kes tulevad järgmisel nädalal minu tegevust tehnoloogiaga seoses vaatama. Selleks pean planeerima näidistegevuse, kus ma lõimin meie lasteaias olevaid IKT vahendeid. See oleks esimene kord, kui minu läbiviidud tegevust tullakse rühma vaatama. See tekitab minus endas pinget ja samas võivad mõningad asjad viltu minna. See tõttu pean planeerima tegevused nii, et mul oleks plaan A, B ja C.

Igatahes ma vaatan mis järgmisel nädalal juhtub ja kuidas mul tegevused õnnestuvad.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s