VI nädal- Eneseanalüüs

Sellel nädalal tegelesin peamiselt õppematerjalide kontrollimisega ja vaatasin seda, kas loojad on vastanud minu kommentaaridele või parandanud oma materjali nii, et seda saaks hakata andmebaasi lisama.

Lasteaias olid ka praktikandid, kes käisid minu tegevust vaatamas. See kuidas ma integreerin tehnoloogiat õppetegevustesse.

Samuti õnnestus mul haigkes jääda ja see tõttu olid ka postitused hilinenud.

Tahtsin õppematerjalidesse paremini süveneda ja olla abiks. Aga füüsiliselt ma ei jõudnud seda teha, sest haigus võttis viimase. Tähtaeg hakkab järjest lähemale tulema, millal kõik peaks olema valmis ja nii kaugel, et sobiks ülespanna. Õnneks ei tööta ma nende kallal üksinda ja teised teavad, et ma olen haigeks jäänud.

Mulle tegelikult tekitas natuke ebamugavust ka see, et minu tegevust käidi vaatamas. Tavaliselt on kohal ainult rühma õpetaja abi, kui ma midagi teen. Nii, et ma ei ole harjunud sellega, et mind jälgitakse. Minu enda tegevus läks pikale, sest kui on tegemist tehnoloogiaga siis tahvad kõik lapsed korraga proovida. Raske oli samuti hoida korda, sest mõnel lapsel on keeruline oodata oma järjekorda.

Ise ma mõtlesin õppematerjale vaadates, et kas ma panen kõike tähele ja kas mul üldse on õigus mõningaid asju kommenteerida. Tegevust tehes samuti mõtlesin, et kas praktikandid saavad sellest midagi kasulikku või mitte. Kasutasin seda mida ma olen lastega varem teinud ja proovisin näidata, kuidas suure rühmaga on ühte tegevust teha. Lapsed ise tegelikult oskavad ja teavad palju. Proovisin liialt kogu protsessi juhtida, oleks pidanud andma vabad käed ja laskma lastel endil tegutseda.

Ma pean võib olla kutsuma tihedamini oma kolleege tegevusi vaatama ja just selliseid mida ma teen kasutades IKT-vahendeid. Isegi meediakasvatuse läbiviimine rühmas võib mõnele õpetajale huvi pakkuda. Samas see aitaks mul endal saada üle ebamugavustundest, et mind vaatatakse.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s